poniedziałek, 3 marca 2014

vol. 373^ słówko.

źródło: weheartit.com
Dzień dobry!

Będąc w gimnazjum, większą część dni tygodnia zaczynałam lekcjami o 7:30. W liceum raczej odwrotnie, co zdecydowanie bardziej mi się podobało. Na studiach w gruncie rzeczy tylko na I roku miałam zajęcia na ósmą, co także szalenie mi pasowało. Kończąc ćwiczenia czy wykład nawet o wpół do dziewiątej wieczorem byłam bardziej zadowolona niż gdybym wstała rano i skończyła 'szkołę' o piętnastej, mając w zanadrzu wolne popołudnie. 

Nawet nie chodzi o to, że długo śpię, bo wcale tak nie jest. Po prostu lubię mieć wolne poranki. Z własnej woli wolę wstać dwie godziny przed wyjściem, żeby się nie spieszyć. Spieszenie się jest dla mnie jedną z największych tortur, a spieszenie się rano to już cały dzień spisany co do minuty na stratę. Głupota, wiem. 

Teraz charakter mojej pracy każe mi wstawać rano i wracać popołudniu/wieczorem. I generalnie to rozumiem... ale! czy Wy potraficie się w pełni skupić o ósmej rano? Mieć jasny, otwarty umysł, trzeźwe myślenie, być chłonnym na wiedzę, naukę, obowiązki? 

Moim zdaniem, dzień 'pracujący' powinien zaczynać się o dziewiątej. I kropka!:) Pewnie nasza gospodarka mocno by na tym ucierpiała, ale na własnym blogu mogę napisać największą bzdurę, nie? :)

*

źródło: weheartit.com
Coś w tym jednak jest, prawda? A jednak wolę poniedziałki od piątków. 

*


Morelkęęęę? :)

*

Tymczasem wrzucam do torby ulubiony jogurt, jabłko i kaszę jaglaną z polędwiczkami w cytrynowo-czosnkowej marynacie z suszonymi pomidorami i natką pietruszki i uciekam w świat ludzi pracujących! :)

Niespiesznego poniedziałku!

14 komentarzy:

 1. Zdecydowanie popieram :D Wolę wolne poranki, spokojne, bez pędu niż wolne wieczory, zwłaszcza, że wieczorem nie umiem się uczyć. :P
  Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o tak, spieszenie się rano to najgorsze, co może być. ja wstaję zawsze dużo wcześniej i mam przynajmniej wolne pół godziny o poranku! mogę w spokoju zjeść śniadanie, wypić kawę etc. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię mieć na 8 rano, bo wtedy muszę wstawać przed 6, co jest największą katorgą na świecie.. optymalna godzina dla mnie na rozpoczynanie zajęć to 9 ;) całkiem popołudniu też nie lubię, bo wolę mieć jednak wieczór wolny ;)
  A ja zawsze będę uwielbiała piątki! Poniedziałki? Nigdy w życiu;P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja podobnie jak Ty wolę mieć na późniejsza godzinę ;)
  A morelką chętnie się poczęstuję :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ubolewam nad tym, że mieliśmy jeden raz w tygodniu na dziesiątą, a parę osób się zbuntowalo i znów jest na dziewiątą. Godzina snu więcej, a tyle radości. Popieram Twój postulat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obiad zapowiada się obłędnie :)
  Sama zaczynam funkcjonować dopiero ok godziny 10-11, do tego czasu pełnię w szkole tylko funkcję czysto dekoracyjną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie lubię się spieszyć, ale... mimo wszystko wolę wstać rano i mieć wolne popołudnie. Jakoś tak jestem z tych co wolą rano odbębnić i cieszyć się późniejszą wolnością niż rano odsiedzieć :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ja lubię spać i lubię mieć długie, leniwe poranki - po prostu, czas dla siebie i na smaczne śniadanie i zajrzenie w wiadomości itp. :) dlatego też staram się tak zorganizować sobie czas :)
  jeśli chodzi o start nauki czy pracy to zgadzam się -dobrze by było tak od 9 zaczynać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. dooobra.. nie lubię spać, na prawdę! Wstaję zawsze o 7... nigdy później, ale nie nastawiam zegarka-mam taki wewnętrzny.. :D
  Czasem się przerażam swoimi przyzwyczajeniami, ale z drugiej strony-mam przez to dłuższy dzień :)
  A zmęczona nie chodzę :D

  Powodzenia! A ten poniedziałek był tym razem cięzki, nie chciało mi się wracać do rzeczywistości.. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. uwielbiam spokojne poranki :) i wiesz, tak jak sie zastanowiłam - fajnie by było zaczynać dzień pracy o 10. Mam mnóstwo energii rano (rano wstaję o 5 przed pracą robię trening, a potem już o 8 jestem na pełnych obrotach), ale fajnie by było jakbym mogła jeszcze na spokojnie napić się kawy w szlafroku, porozmawiać z moim Narzeczonym i wyciszyć przed cały dniem (tak jak jest w weekendy). Teraz nie ma na to czasu w tygodniu mimo wczesnych pobudek:).

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam spać, ale to może dlatego, że nigdy się nie wysypiam ;)) Jak mam wolne to wstaję później, ale tak przeważnie 6.30 pobudka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Agatq, zostałaś nominowana do Liebster Blog Award- zapraszam do wspólnej zabawy:), szczegóły tutaj- http://taste-eat.blogspot.com/2014/03/mia-nominacja-i-swietny-gadzet-kuchenny.html

  OdpowiedzUsuń
 13. ja mam zdecydowanie na odwrót- nie potrafię myśleć po południu. Zdecydowanie wolę wstać na 8 i wrócić koło 15 do domu. Teraz mam tak zajęcia, że niestety jest to niemozliwe, ale mam nadzieję że przyszły rok i przyszła praca sie do mnie dostosuje ;) poza tym nie ma to jak obiad zjedzony w domu, bez pośpiechu i wieczór z książką/ treningiem/ znajomymi czy laptopem!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja działam rano, po południu jestem już padnięta. Do pracy chodzę na 7, wstaję o 5.30 i to jest dla mnie najlepsze :)
  www.brulionspadochroniarza.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że wpadłeś. Mam nadzieję, że odwiedzisz mnie ponownie:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...